Evapsie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evapsie

Harry Potter ve RPG'nin birleştiği adres(:

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Alışverişten Sonra

2 posters
YazarMesaj
Regina L. Archangel
Slytherin 1. Sınıf ~ İksir Bölümü Düzenleyicisi
Regina L. Archangel

Ruh Hali : Alışverişten Sonra Canli10
Nereden : İngiltere(:

Seviye
RP Puanı:
Alışverişten Sonra Left_bar_bleue40/100Alışverişten Sonra Empty_bar_bleue  (40/100)

Alışverişten Sonra Empty
MesajKonu: Alışverişten Sonra   Alışverişten Sonra Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 3:23 pm

Jo'yu kolundan çekeleyerek Üç Süpürge'denn içeri soktum. Saatlerdir dolaşıyorduk, ancak bir arpa boyu kadar yol kaydedememiştik. Biraz dinlenmemiz gerektiğini söylüyordum ama Jo inatla çok işimiz olduğunu ısrarla tekrarlıyordu. Ayaklarımda yürüyecek hal kalmamıştı, başım çatlıyordu.

"Bir Kaymak Birası içmeden hiç bir yere gitmiyorum Jo!" diye inledim. Genelde bu dialoğun tam tersi olurdu. Jo bir yerlere geç kalır, bir yerlerde bişeylerini unuturdu. Ben de onun gibiydim ama belki biraz daha hafifi. Yorgunluktan canım çıkmıştı.

"Yapacak çok şey var Lu hem-" dedi Jo inatla. "Yapılacakların canı cehenneme dostum..." dedim sırıtarak. Onu güldürmeyi başarmıştım ve ben kazanmıştım. Kolundan çekerek dünkkandan içeri soktum.

İçerisi temiz ve ferahtı. 30'dan fazla masa, ahşap zeminin üzerine dağılmıştı. Dekorasyon amaçlı bitkiler ise bazı masaların mahremiyetini sağlayarak önlerini kapatıyordu. Önünde bar tabureleri dizili olan tezgahta bir kadın içecek hazırlıyordu. İçeride çok az kişi vardı. Kapının yakınındaki bir masaya oturduk.

Tezgahtaki balıketli kadın, kocaman topuklu ayakkabılarının ahşapta çıkardığı o tok sesle beraber geldi ve tepemizde dikilerek "Ne isterdiniz canlarım?" dedi.

"2 tane Kaymak Birası lütfen..."dedim gülümseyerek. Jo etrafına bakınıyordu.

"Gerçekten çok yorulmuşum." dedi oflayarak.

"Dükkandan dükkana koşturup durduk, bir de birşeyi beğenip de alsaydık gerçekten harika olurdu." dedim somurtarak. Jo sürekli saatine bakıp duruyordu. Gözlerimi devirdim ve dışarıyı izlemeye başladım...

10 dakika içerisinde Kaymak Biraları geldi. "Sonunda..." dedim kadına. Kadın yüzünde anlamsız bir ifadeyle bana baktı, sonra arkasını dönüp kıvırta kıvırta gitti. Kaymak biralarımızı içmeye başladık. Derken kapının zili öttü ve içeriye en az bizim kadar bezgin bir sarışın çocuk girdi...
Blaise R. Longrange
Slytherin 1. Sınıf ~ KSKS Dersliği Sorumlusu
Blaise R. Longrange

Seviye
RP Puanı:
Alışverişten Sonra Left_bar_bleue40/100Alışverişten Sonra Empty_bar_bleue  (40/100)

Alışverişten Sonra Empty
MesajKonu: Geri: Alışverişten Sonra   Alışverişten Sonra Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 6:24 pm

Artık yorulmuştum ve dinlenmek istiyordum. Annemi de zar zor atlatmış , Üç Süpürge'ye doğru yürüyordum. Başım fena halde dönüyordu , bir an önce bir şeyler içmeliydim. Biraz yürüdükten sonra en sonunda o bildik yere gelmiştim , içeri girdim ve girerkende her zamanki zilleri öttürdüm. Bunu özlemişim! Başım artık iyiden iyiye dönmeye başlamıştı , kendimi en yakındaki sandalyeye bıraktım ve etrafa bir göz attım. İçerisi gayet ferahtı ve temiz görünüyordu , iri bitkiler ve otuz kadar da masa vardı. Genel olarak boş görünüyordu. Bir kaç öğrencide vardı. Öğrencilere dikkatle baktığımda ikisini de tanıdığımı fark ettim. Bunlar Slytherinli Archangel ikizleriydi. İkisi de çok çekiciydi ama birinin ayrı bir sevimliliği de vardı. Luna sapsarı dalgalı saçları ve düzgün fiziğle gerçekten güzel bir kızdı. İkizi ise tam kafa dengi biriydi. Arkadaş olmak istediğim çok fazla insan yok , hatta hemen hemen hiç. Ama umarım bu yıl ikizlerle tanışma imkanım olur. Ben bunları düşünürken biri boğazını temizledi

"Ne alırdın tatlım?"

diye sordu. Bende gülümseyerek

"Sadece bir Kaymak Birası"

diye yanıtladım. Kadın da sevimli bir bayandı , sarışın , tombul... Bir kaç dakika sonra yanıma tekrar geldi ve Kaymak Biramı masama bıraktı. Kızların yanına gitsem mi , gitmesem mi... Büyük bir yudum aldım , sanırım bu bana biraz olsun cesaret verdi ve sandalyemden kalkarak kızların masasına doğru yürüdüm. Hem ne diyebilirler ki ? Nasıl olsa geldiğimden beri bana bakıyorlar.Masaya iyice yaklaştım , her zamanki kendimden emin gülüşümü takınarak ve kibar olmaya özen göstererek sordum

"Kızlar sorun olmazsa oturabilir miyim?"
Regina L. Archangel
Regina L. Archangel

Seviye
RP Puanı:

Alışverişten Sonra Empty
MesajKonu: Geri: Alışverişten Sonra   Alışverişten Sonra Icon_minitimeÇarş. Tem. 15, 2009 3:08 am

Bu çocuğu tanıyordum, Slytherin'den Blaise Thomas Longrange olmalıydı. Bizden bir alttaki dönemdeydi, yani 3. sınıftı. Buna rağmen zekası ve fiziğiyle en az 5. sınıfmış gibi görünüyordu. Okula geç başladığını duymuştum. Bizim yaşımızda olmalıydı. Sarı saçları, geniş omuzları, yeşil gözleri ve uzun bir boyu vardı. Her kız çocuğu yakışıklı bulurdu. O da bunun frkında olmalı ki her zaan için kendinden emin bir şekilde gülümser, insanları etkilemekten zevk alırdı. Çocuğu uzunca bir süre süzdüm. O da bizim gibi bir Kaymak Birası istedi.

"Bakıyorum da çok ilgilendin sen bu çocukla..." dedi Jo sırıtarak. Bir anda rengim kırmızıya döndü. Jo'nun tersine bu konularda sık sık utanırdım. Acilen ir cevap yetiştirmem gerekiyordu, ancak gözlerim çocuğun üzerindeyken dikkatimi toplayamamıştım.

"Bence sen daha çok ilgilendin Jo." dedim cevap olarak. Jo bir 'Hadi oradan.' kahkahası patlattı. Bu kız tam bir deliydi ve canımı sıkıyordu artık. Gözlerimi pencereden dışarıya çevirdim. Camdaki yansımadan çocuğu izliyordum ve onun bizim masaya yaklaştığını gördüm.

"Kızlar sorun olmazsa oturabilir miyim?" dedi Blaise Thomas Longrange'ın sesi arkamdan. İlgilenmiyormuş gibi göründüm ve önüme döndüm. Kafamı kaldırdım ve onu da bana baktığını farkettim. Jo'nun içinden attığı kahkahaları duyar gibiydim. Çok eğleniyor olmalıydı.

"Tabii oturabilirsin." dedim Jo'nun alaycı bakışlarına aldırmadan. Çocuk oturunca "Sen Blaise Thomas Longrange olmalısın, değil mi?" dedim çocuğun yeşil gözlerinde kaybolarak...
Blaise R. Longrange
Blaise R. Longrange

Seviye
RP Puanı:

Alışverişten Sonra Empty
MesajKonu: Geri: Alışverişten Sonra   Alışverişten Sonra Icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 4:36 am

Regina yavaşça kafasını kaldırıp bana baktı ve gözlerim onunkilerle buluştu. Masmavi gözleri gerçekten çok güzeldi.

"Tabii oturabilirsin”diyerek beni kendime getirdi. Hemen bir sandalye çekeren oturdum. Regina

Sen Blaise Thomas Longrange olmalısın , değil mi?” diye tatlı tatlı sordu. Ben de

Evet ben Blaise” diye cevapladım sonra da ekledim

Sen de Regina olmalısın ve sen de Josephine?”İkizler kısa bir an bakıştılar ve sonra bana döndüler. Regina ;

Evet ama Regina’dan pek hoşlanmıyorum. Luna diyebilirsin. Daha sevimli…” dedi sırıtarak ve ben de aslında onun yeterince sevimli olduğunu düşünmeme rağmen onaylarcasına kafamı salladım. İkizine döndüm ve o da

Evet Josephine ama bana da Elaine diyebilirsin” dedi. Bu kızların isimleriyle ne sorunları var? Elaine bana dönerek

3.sınıftın değil mi?” diye sordu.

Evet ama sanırım aramızda pek bir yaş farkı yok” dedim Luna’da katıldığını belirterek evet anlamında kafasını salladı.

Ee , siz ne yapıyordunuz ? Ya da burada ne yapıyorsunuz?” diyerek konuşmaya çalıştım. Luna gülümseyerek ;

Alışveriş yapıyorduk. Saatlerce dolaştık! O kadar yorulduk ki biraz dinlenmek zorunda kaldık” dedi ve merakla ekledi

Sen burada ne yapıyorsun?Sana bakıyorum ve sanırım hoşlanıyorum diyemezdim ya!

Sadece alışveriş işte” dedim başımla paketleri işaret ederek.

Sizin gibi biraz dinlenmek istedim”deyip gülümsedim. Bu kız çok sevimli.
Regina L. Archangel
Regina L. Archangel

Seviye
RP Puanı:

Alışverişten Sonra Empty
MesajKonu: Geri: Alışverişten Sonra   Alışverişten Sonra Icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 5:12 am

Çok fazla bakmış olmalıyım. Thomas da gözlerini bana dikmiş beni izliyordu. Jo güldüğünü belli etmemek için dünyanın çabasını harcıyordu. Eğer bir şeyleri bellie ederse yaşamının tehlikede olduğunu anlamış olmalıydı, yoksa asla saklama gereği duymazdı. Kötü kötü sırıttığını görebiliyordum. Kafamı önüme eğdim.

"Sen de Regina olmalısın ve sen de Josephine?” Adımı biliyordu! Gerçi bunun çok da sevinelecek bir şey olduğunu sanmıyordum, ama yine hoşuma gitmişti. Josephine ilgisizce kafasını çevirdi. Bu kız beni deli ediyordu. O bu kadar ilgisiz dururken ben çocuğun içine düşüyordum. Masanın altından Jo'ya sıkı bir tekme attım. Jo irkildi ve dediğimi anladı. Gülümseyerek Blaise'e baktı.

"Evet ama Regina’dan pek hoşlanmıyorum. Luna diyebilirsin. Daha sevimli…” dedim sırıtarak. Jo işin ciddiyetini anlamış olmalıydı ki bütün o ilgisiz tavrını bıraktı. Blaise gülümseyerek bana bakıyordu.

"Evet Josephine ama bana da Elaine diyebilirsin." dedi Jo gülümseyerek. Minnetle Jo'ya döndüm. Blaise'e çaktırmadan göz kırptı. Kendini fazla kaptırmış olacak ki muhabbet açmak için konuşmaya devam etti.

“3.sınıftın değil mi?” dedi gülümseyerek. Kafamı bir yerlere vurmak istiyordum. Aramızdaki yaş farkını ve benim ondan büyük olduğumu çocuğun gözüne sokmaya çalışıyordu sanki. Kıpkırmızı oldum. Cevap vermek isterdim ancak hissettiklerimi belli edebilirdim. Sessizce oturdum ve bunun intikamını nasıl alacağımı düşünmeye başladım...

"Evet ama sanırım aramızda pek bir yaş farkı yok.” dedi Blaise beni o iğrenç durumdan kurtarmak istercesine. Gülümseyerek başımı salladım. Jo kaşlarını kaldırdı ve Blaise'in yüzüne ilgiyle baktı. Blaise konuşmaya devam etti. Havadan sudan bahsettik. Alışverişten falan. Jo'nun yanımda sabırsızca kıpırdandığını hissedebiliyordum. Bir tekme daha istiyordu anlaşılan. Kaymakbiramdan bir yudum aldım ve onun verdiği cesaretle;

"Anneni nasıl atlattın?" dedim ve dediğim anda buna bin pişman oldum. "Yani ne zaman görsem yanında da..." dedim toparlamaya çalışarak.

"Biraz zor oldu ama başardım sanırım eve gidince biraz bozulacak. Tek çocuk olduğumdan herhalde yanımdan gerçekten hiç ayrılmaz. İlgi gösterip durur falan. Gereksiz yere hem de." dedi kafasını iki yana sallayan Blaise.

"Ah, bizim annemiz de öyle. " dedim sıkıntıyla. "Sürekli 3 yaşındaki bebeklere davranılacak şekilde davranıyor. Devamlı konuşup kafamızı şişiriyor." dedim sinirle. Düşündükçe sinirleniyordum.

Blaise gülümsedi. "Seninle ne kadar çok ortak noktamız var..." dedi bana bakarak. "Yani sizinle demek istemiştim..." dedi Jo'ya dönerek. Jo halden anlar bir şekilde gülümsüyordu...
Blaise R. Longrange
Blaise R. Longrange

Seviye
RP Puanı:

Alışverişten Sonra Empty
MesajKonu: Geri: Alışverişten Sonra   Alışverişten Sonra Icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 6:16 am

Luna kaymak birasından bir yudum daha alarak ;

"Anneni nasıl atlattın?" dedi ve hafiften kızararak "Yani ne zaman görsem yanında da..." diye ekledi. Sanırım o da benden hoşlanıyor , yoksa neden dikkat etsin ki? Gülümsedim ve

"Biraz zor oldu ama başardım sanırım eve gidince biraz bozulacak. Tek çocuk olduğumdan herhalde yanımdan gerçekten hiç ayrılmaz. İlgi gösterip durur falan. Gereksiz yere hem de." diyerek cevapladım. Luna'da ince parmaklarını masada tıkırdatarak

"Ah, bizim annemiz de öyle. Sürekli 3 yaşındaki bebeklere davranılacak şekilde davranıyor. Devamlı konuşup kafamızı şişiriyor." dedi. Konuşurken parmaklarıyla masaya daha sert vurmaya başlamıştı. Gülümsedim ve

"Seninle ne kadar çok ortak noktamız var..." dedim. Anında aklım başıma gelerek "Yani sizinle demek istemiştim..." diye düzelterek Elaine'e döndüm. O da gülümseyince biraz rahatladım ve kaymak biramdan son yudumumu aldım. Kalkasım yoktu ve Luna'yı daha çok tanımak istiyordum.

"Birer tane daha içer misiniz?" diye sordum. İkisi de olumlu anlamda kafalarını salladı ve arkamı dönüp bardaki kadına seslendim

"3 tane kaymak birası lütfen" kadın da gülümseyerek 3 bardak çıkardı. Kızlara bakarak ;

"Beraber alışveriş yapmaya ne dersiniz?" diye sordum. Cevabı merakla bekliyordum. Eğer hayır derlerse... Bir daha suratlarına bakmazdım. Ya da bakamazdım. İkizlerin yine bakıştığını gördüm ve Luna'nın gülümsediğini görünce de rahatladım.

"Neden olmasın ki?" dedi ve garson kadının elindeki tepsiyi işaret ederek "Şunları içelim sonra kalkarız o zaman" diye ekledi. Elimde olmadan sırıtmaya başladım. Kendimi aptal gibi hissediyorum! Kaymakbiramı kaldırıp büyük bir yudum aldım.

"Imm , sanırım ailelerimiz tanışıyor?" diye sorup sinsice sırıttım. Umarım bu sorudan ne demek istediğimi anlamışlardır. Çünkü açıklayamayacağım bir şey. Aslında babam Lucius ve Regulus'un birbirlerini Narcissa ve Melanie gibi gayet iyi tanıdıklarını biliyordum. Onlarında farkında olup olmadıklarını merak ettiğimden çenemi tutamamıştım. Neyseki ikizlerde gülümseyerek ;

"Tabii ki" dediler. Bende sırıttım ve Elanie

"Tesadüf işte" diyerek kahkaha attı. Böylece kaymak biralarımız bitmiş ve alışverişe başlamanın zamanı gelmişti. Üçümüzde kalktık ve kızların bir kaç poşetini kendiminkilerle beraber taşıyarak Üç Süpürge'den çıktık.

Alışverişten Sonra
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kahvaltidan Sonra..