Evapsie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evapsie

Harry Potter ve RPG'nin birleştiği adres(:

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ø Kurallar ø

YazarMesaj
Audrey E. Moreau
Biçim Değiştirme Profesörü ~ Hufflepuff B.S ~ Eğitim Müsteşarı
Biçim Değiştirme Profesörü ~ Hufflepuff B.S ~ Eğitim Müsteşarı
Audrey E. Moreau

Ruh Hali : ø Kurallar ø Keyifs10
Nereden : Paris

Seviye
RP Puanı:
ø Kurallar ø Left_bar_bleue95/100ø Kurallar ø Empty_bar_bleue  (95/100)

ø Kurallar ø Empty
MesajKonu: ø Kurallar ø   ø Kurallar ø Icon_minitimePerş. Ağus. 20, 2009 3:59 pm

Sevgili Öğrenciler,

Aşağıdaki kuralları dikkatle okumanızı rica ediyorum.

ø Derslerimiz genelde offline işlenecektir. Aksi takdirde size bildireceğim. Offline olduğunda Rp'lerinizin uzun ve akıcı olmasını, günün sadece derslikte geçen kısmı değil daha öncesini de yazmanızı, betimlemeye elinizden geldiğince yer ve önem vermenizi, renk seçiminde dikkatli olmanızı, bir de konu dışına taşmamanızı isterim. Online olursa dersimiz sohbet havasında geçecek, ben size sorular yönelteceğim ve siz onlara kısa rpler ile cevap vereceksiniz. Tabi bu kısa rpler 5 satırdan aşağı olmayacak.

ø Rpleriniz 5'i yazım 5' i renklendirme ve geriye kalan 15 puan da kurgu ve betimleme olmak üzere 25 puan üzerinden değerlendirilecektir. Ödevleriniz ise 10 puan üzerinden değerlendirilecek ve bulduğunuz kaynaktan kopyala-yapıştır değil, kendi anlatımınızla yapılacak. Kopyala-yapıştır olursa anlarım, anlarsam da hem siz hem de binanız için kötü olur. Bunu yanlış anlamayın ama sorumluluklarını yerine getirmeyecek insanlarla uğraşmak istediğim en son şey.

ø Rp'nizde alıntılara yer vermeniz beni rahatsız etmez, fakat uzun dursun diye benim veya bir başka öğrencinin yazdıklarımın tamamını ya da büyük bir kısmını alıp da rp diye bana sunmanın bir alemi yok. Zaten o kısmı rpnizin sizin yazdığınız kısmından ayrı tutarım, yani rpnize bir şey katmış olmaz.

ø Rp'lerinizde 1. tekil şahıs kullanmak yok. Yani 1. tekil şahıs (ben geldim, gittim...) yerine 3. tekil şahıs (o yaptı, o geldi...) kullanmalısınız.

ø Rp'lerinizi benim açtığım ders başlığına bırakacaksınız. Yeni başlık açamazsınız. Dersliğin gereksiz bir sürü konuyla çöplüğe dönüşmesini istemiyorum.

ø NPC (NonPlayerCharacter) serbesttir. Ancak online Rp'lerinizde buna izin verilmez. Ayrıca NPClere ne kadar az yer verirseniz o kadar iyi.

ø Dersin başlamasından itibaren derse Rp bırakma ve ödev yollama süreniz tam bir haftadır(7 gün). Ödevlerinizi bana PM (ÖM) ile ileteceksiniz ve bir hafta sonunda rplerinizi değerlendirip Biçim Değiştirme Panosunda belirteceğim.

ø İlk rp yollayan öğrenciyle son rp yollayan öğrenci arasında herhangi bir ayırım yapmam. Önemli olan güzel, uzun, anlaşılır, mümkün olduğunca yazım ve dilbilgisi hatalarından uzak ve akıcı yazmaktır.

ø Herhangi bir problem yaşar da ödevinizi göndermeyecek olursanız bana PM ile nedeninizi verilen süre (1 hafta) içinde belirtmek zorundasınız. Aksi bir durum söz konusu olduğunda binanızdan puan kırarım. Zaman konusunda problem yaşayabileceğinizi anlıyorum - ben de benzer problemlere yabancı değilim. Fakat bunu bir mazeret olarak kabul etmem mümkün değil. Bana mantıklı, doğru düzgün mazeretler getirmediğiniz sürece sizi bahane yaratan biri olarak görür ve acımadan notlarınızı ve binanızın puanını indiririm.

Şimdiden söyleyeyim: Ben katı, disiplinli ve sorumluluklara önem veren bir öğretmenim - aynı zamanda da oldukça adilim. Gerekirse kendi binamdan da puan kırabilirim, hiç şüpheniz olmasın. Herhangi bir tatsızlık çıkmasını istemiyorum, yani siz benim kurallarıma uyun ben de size istediğiniz muameleyi göstereyim. Sizden belli beklentilerim var ve onları karşıladığınız sürece herhangi bir problem yaşamayacağımızı düşünüyorum. Lütfen dediklerimi ciddiye alın - almamanız sizin kaybınız olur ve bunu ne ben isterim ne de siz istersiniz.

Güzel rpler yazmanız ve keyif almanız dileğiyle,

Biçim Değiştirme Profesörü ve Hufflepuff Bina Başkanı
Audrey Elisabeth Moreau

ø Kurallar ø
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kurallar...
» Kurallar
» Kurallar...