Evapsie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evapsie

Harry Potter ve RPG'nin birleştiği adres(:

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Küçük bir hediye...

YazarMesaj
Silver Cornwell
Ravenclaw 1. Sınıf
Ravenclaw 1. Sınıf
Silver Cornwell

Ruh Hali : Küçük bir hediye... Konusk10
Nereden : Ankara

Seviye
RP Puanı:
Küçük bir hediye... Left_bar_bleue100/100Küçük bir hediye... Empty_bar_bleue  (100/100)

Küçük bir hediye... Empty
MesajKonu: Küçük bir hediye...   Küçük bir hediye... Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 8:11 am

Lydia’ya bir sürpriz yapmayı planlıyordum. Ama onu daha yeterince tanımıyordum.

Kara kara düşünürken aklıma bir fikir geldi. Winter’dan yardım isteyecektim.

Erkekler yatakhanesinde onu bir köşeye çektim ve;

“Winter.” dedim “Yardımına ihtiyacım var.”

Sinsice gülümsedi ve “Seni dinliyorum.” dedi

“Lydia’ya bir sürpriz yapmalıyım. Ama onu yeterince tanımıyorum. Bu yüzden…”

Aniden sözümü kesti. Bu sefer ciddi görünüyordu. “Tamam, yardımcı olabilirim. Ona bir müzik CD’si hazırlayabilirsin.” dedi.

Ona güvenmeli miydim? Bilmiyorum, ama başka şansım yoktu. ”Bir de bunun için kızlar yatakhanesine girebilecek biriyle tanışmam gerek. Yani bir kızla…”

Sözlerim etkili olmuş olacak ki, samimi bir şekilde omzuma vurdu ve “Endişelenme, güvenini boşa çıkarmam.” dedi “Şimdi benimle gel”

Çok şaşırdım. “Neden?” dedim garip bir ses tonuyla.

Bana bakıp güldü. “Seni bir kızla tanıştırmam gerekiyor”

Ne kadar aptaldım! “Doğru.” dedim “Güvenebileceğim biri olsun lütfen”

Tekrar ciddileşti. “O zaman seni Liv’le tanıştırayım.” dedi.

Peşine takıldım. Göl kenarına gittik. Winter Liv’i eliyle koymuş gibi buldu. “Liv!” diye seslendi. “Arkadaşım – Silver- seninle bir şey konuşmak istiyor. Benim gitmem gerek. Görüşürüz.” dedi aceleci bir tavırla.

Çekingen bir şekilde yanına gittim. Bana gülümsedi ve elini uzattı. “Tanıştığıma memnun oldum.” dedi.

Eline dokunup “Bende, bende memnun oldum.” dedim.

Bir süre gözlerime baktı ve “Gözlerin çok güzelmiş…” dedi.

Konuyu değiştirmem gerektiğini fark ettim. “Teşekkür ederim.” dedim. “Senden bir şey isteyebilir miyim?”

Bütün dişlerini göstererek güldü ve “Tabi ki! Nasıl yardımcı olabilirim?”

Derin bir nefes alıp “Lydia’yı tanıyor musun?” diye sordum.

Kafasını öne eğip bir süre düşündükten sonra “Şu birinci sınıfı mı diyorsun?” diye sordu.

“Evet, evet o.” Dedim. “Bu CD’yi onun yatağına bırakmanı istiyorum.”

Bir an için duraksadı. Hayal kırıklığına uğramış gibiydi. “Tamam.” dedi. “Yardımcı olabilirim.”

CD’yi ona uzattım. Yavaşça uzanıp aldı. İki eliyle tuttu ve “Bana güvenebilirsin” dedi.

Biraz rahatladım. “Teşekkür ederim” dedim. Bu sefer elimi ben uzattım. “Tanıştığımıza memnun oldum.” dedim.

Tekrar gözlerimin içine baktı. Rahatsız oldum, gözlerimi kaçırdım. Bunu fark etmiş olacak ki o da başını indirdi, “Ben de memnun oldum” dedi ve arkasını dönüp gitti.

Küçük bir hediye...
1 sayfadaki 1 sayfası