Evapsie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evapsie

Harry Potter ve RPG'nin birleştiği adres(:

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Banshee Alımları

5 posters
YazarMesaj
Miranda L. Ramora
Slytherin Bina Sorumlusu ~ Müdüre
Miranda L. Ramora

Ruh Hali : Banshee Alımları Bezgin10
Nereden : Helsinki

Seviye
RP Puanı:
Banshee Alımları Left_bar_bleue95/100Banshee Alımları Empty_bar_bleue  (95/100)

Banshee Alımları Empty
MesajKonu: Banshee Alımları   Banshee Alımları Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 4:10 pm

Bansheeler güçlerinden çok görünümleriyle ilgi çekerler. Yarı-peri yarı-insan görünümündedirler. Saçları yeşil, mavi, kırmızı gibi aykırı renklerde olabilmektedir. İstedikleri zaman görünür hale getirdikleri, kelebeklerinkine benzeyen kanatları vardır. Uzun boylu, ince yapılı olmaları diğer yaratıklardan daha çok kabul görmelerini sağlamıştır. Su ile belirsiz bir bağa sahiptirler, evleri her zaman suya yakındır. Eski zamanlarda insanlar tarafından yakalandıklarında bir dileklerini gerçekleştirdiklerine dair bir söylenti dolaşırdı. Bu nedenle banshee çocukları biraz asosyal büyür. Kullanılması yasaklanmış büyüleri olduğu bilinir. (alıntı)
    Ayrıca ölümün habercisi oldukları da düşünülür. (:

2 Yetişkin 1 Öğrenci alınacaktır. Yeterli görülmeyen başvurular kabul edilmeyecektir.

*Ad-Soyad.
    *Neden banshee olmak istiyorsunuz?
    *Kişisel özellikleriniz?
    *Rp geçmişin?
    +Bu özelliğe sahip olduğunu düşünerek yazacağın bir rp.

-Bir ırk olduğunu unutmayınız!
https://evapsie.yetkin-forum.com
Senamore Lotendaux
Ravenclaw 1. Sınıf
Ravenclaw 1. Sınıf
Senamore Lotendaux

Seviye
RP Puanı:
Banshee Alımları Left_bar_bleue50/100Banshee Alımları Empty_bar_bleue  (50/100)

Banshee Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Banshee Alımları   Banshee Alımları Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 6:19 am

*Ad-Soyad. Senamore Cheri Lotendaux
*Neden banshee olmak istiyorsunuz? Senamore'un haberi olmasa da annesi İrlanda'da yaratıldığı düşünülen bir banshee, büyükannesi biraz da bu yüzden onun kara büyüye daha yatkın olmasını sağlıyor. Bedenine sarmalanmış ölümü kontrol edebilmesi için.
*Kişisel özellikleriniz? https://evapsie.yetkin-forum.com/lejant-f12/senamore-lotendaux-t753.htm
*Rp geçmişin? 4 yıl ve 5 aylık bir süre.
+Bu özelliğe sahip olduğunu düşünerek yazacağın bir rp; Biraz eski o yüzden karakteri tam yansıtamamıştım, Senamore gerçekten antika olma yolunda karakter olarak *-* Gerçi önemli olan uzunluk değil, içeriğin kalitesi. Neyse bakar, incelersiniz karar sizin.

Meltemde savrulan kahkahaların ışıltısıyla dalgalandı günün albenili görüntüsü. Mutluydular, Senamore'un izlenimlerine göre de huzurlu. İnsanları izleyerek yaptığı yorumlar onun yıllarca uğraşı haline geldiği için bu konuda uzmanlaşmıştı, ironikti belki fakat önünden gelip geçen insanların hayatının masum kaldığına inanmıyordu. Yanık rüzgârda dalgalanan saçları farkında olmasa da gecenin en koyu rengine büründü, gözlerinin griliği keskin bir parlaklık kazındı. Bir hayalete dönüşüyormuşçasına şeffaflaşıyordu Senamore, yavaş yavaş ve bilinmezliğin sisine sarılarak. Annesinin ne olduğunu bilseydi dönüşümünden haberi olurdu, ne yazık ki Jillian'ın en saf peri ırkından birine mensup olduğunu tahmin edemezdi. Çiftin uzaklaşmasını izledi, aniden ruhuna hakim olan üzgünün soğuk nefesini ensesinde hissederek. Gitme vakti geldiğinde Hogwarts gezilerinin kısalığından yakınan yaşıtlarının arasına karıştı kız, tatili geçirmek üzere eve dönmese de büyükannesinin mektubunu almıştı birkaç gün önce. Sanki değişimin kokusunu almış gibi hareket ediyordu yaşlı cadı, temkinli ve aynı zamanda dikkatliydi.

Hogwarts'ın kasvetli koridorlarına ayak basana kadar çevresindekiler tarafından görülmediğini fark etmedi Senamore. Kulenin içine girdiği anda dönüşüm tamamlandı, gürültülü kalabalıktan sıyrılarak sessiz ve ırak bir koridora saptı istemsizce. Şarkı söyleme isteğini getiren ölümün kokusunu duyunca çırpındı, aslında hareket eden sadece kanatlarıydı. Cefalı havanın karanlığından dolayı camın iç kısmı bir ayna görevini üstlenmişti, kız cama doğru yaklaştığında kendini görme umuduyla bekledi. Aynada görüntü yoktu, yalnızca silikleşmiş bir bedenin omuzlarından aşağı dökülen siyah saçlar ve tellerin oluşturduğu tutamların arasından belli belirsiz görülen kanatlar vardı. Korkuyla geriledi, histerik titremeleri arasında hıçkırıklara boğulurken bunun olmayan siluetini ararken hissettiği hayret duygusundan kaynaklanmadığını bilmese de. Banshee'nin hıçkırıkları dönüşümünden tedirgin olduğu içindi, koridordan geçen genç büyücüye göreyse epicedium. Mitolojik materianın gerçek olduğuna inanmayan oğlan gerilerken ölümün habercisi ayak sesleri kulaklarına ulaşana kadar gözyaşlarını dindiremedi. Koridordaki ikinci kişinin varlığından haberdar olduğunda kendinin bile anlamadığı birkaç sözcük fısıldadı. Ahenkli sesi müzik gibi yumuşak ve armonikti. ' Mors certa, vita incerta.' Koridorda daha önce haberi olmadığı bir geçite saparak gözden kaybolurken büyücüyü gerisinde bıraktı. Geçitin son bulduğu yerde Senamore yeniden normale dönmüştü; hızla yatakhaneye ilerledi, ertesi sabah ölümle sonuçlanmadan engellenen lanetli opal asa dedikodularından bihaber kütüphanede geçireceği üç gecenin hayellerini kura kura.

Epicedium; Ağıt
Mors certa, vita incerta; Ölüm gerçektir, hayat değil.
Aphrodisia Swensén
Düello Sanatları Profesörü ~ Zümrüdüanka Yoldaşlığı Başkan YardımcısıDüello Sanatları Profesörü ~ Zümrüdüanka Yoldaşlığı Başkan Yardımcısı
Aphrodisia Swensén

Ruh Hali : Banshee Alımları Eglenc10
Nereden : Fransa

Seviye
RP Puanı:
Banshee Alımları Left_bar_bleue100/100Banshee Alımları Empty_bar_bleue  (100/100)

Banshee Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Banshee Alımları   Banshee Alımları Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 4:08 pm

*Ad-Soyad. Aphrodisia Swensén
*Neden banshee olmak istiyorsunuz? Karakterimin vücut yapısına uygun. Anne tarafından genel banshee kanı ona aktarılmıştır.
*Kişisel özellikleriniz? İyiliği seven bir tipi vardır. İnsanlara yardım etmeye bayılır ; ancak karnalıklada içli dışlı olduğu anlar vardır. Karakterinin Banshee olması sebebiylen ölümün habercisi anlamını ntaşımaktadır. Bu yüzden karanlık büyüleri ve bilinmeyen lanetleri çok iyi yapar. Büyülerine çok dikkat eder. Onun için yaptığı büyü değil nasıl yaptığı önemlidir.
*Rp geçmişin? 1.5 yıl

Ayın gökyüzünde yükselip hemen altındaki gecenin karanlığıyla bütünleşmiş denize yansıyan dalgalar misali uçuşuyordu sarı saçları. Gözlerinin uçuk yeşili denizin maviliğine bürünmüştü. Ufacık elleri korkak bir çocuk gibi bağdaş halinde duruyordu. Arkasından gelen sesleri duymamak için denizi dinliyordu. Uçuşan su taneciklerinin yüzüne çarptığını hissettikçe sonbaharaın yaklaştığını biliyordu. Kendine gelmek için derin nefesler alırken ciğerleri hafifce hareket ediyordu. Uzun parmaları ufacık kollarına battı. Görünümündeki ışıltı geceyi bile aydınlatmaya yeterdi. Sırtından şeffaf ve beyazparlaşlıklar arasında bir tül çıktı. Tül hafifce hareket ediyordu. Hareketleri hızlandı. Sırtına baplı olduğu belli olan bu tüğ onun bütün apırlığını taşımaya yetiyordu. Aphrodisia yavaşça havanın rüzgarında yukarı kalkıyordu. Her kanat çırğışında biraz daha yükselmişti. Sonunda kendini denizin dalgaları gibi havaya bıraktı. Deniz boyunca uçlaya devam etti. Yüzündeki gülümseme her geçen saniye artıyordu. Sarı saçları arkasında esiyordu. Saçlarının bir tutamı cırtlak pembeydi. Bu annesinin peri geninden gelen başka bir özelliğiydi. Banshee'lerin genelinde saçlar uçuk renklerdeydi. Aphrodisia'nın saçları açık sarıydı ; sadece ufak bir tutamında uçuk pembesi dikkat çekerdi. Yeşil gözleri fazla parlak , cildi fil dişi beyazlığındaydı. Dolgun dudakları kırmızılığını korurdu. Gözlerinin altında kirpikleri özel olarka sürme çekilmiş gibiydi. Elleri ince ve uzundu. Kanatları tül misalı saçındaki pembelikle beyaz arasında bir tondaydı. Rüzgarın aksi yönüne uçarken hiç zorlanmıyordu. Bir kaç gidiş gelişin ardından kıyıdabir ses duydu.

Kıyıya vardığında yoğun sis bulutu yüzünü kapatmıştı. Asasını çekip hafifce ' Lumos ' diye soludu. Derin iç çekişlerinin ardından bir kez daha aynı bağırma sesini duydu. Xavier'ın bu dolunayda kurtadam olduğunu biliyordu. Onun bu kadar acı çekmesine dayanamıyordu. Kıyı boyunca ilerledi. Onu gördüğünde şok geçirecketi. Hemen kanatlarını geri çıkardı. Havadan Xavier'a yaklaştı. Uzun parmaklarının onu tüğlü omzuna değdirdi. Kurt o anda pençesini yukarı attı. Aphrodisia kanatları hızla çırptı ; ancak kurt onu bileğinden kayalamıştı. Çekiyordu ; Aphrodisia kaçamıyordu. Korkuyla gök yüzüne baktı. O mavilikler arasına gitmeliydi. Yetişmeliydi yıldızların ışığına. Kurtamalıydı kendini. Hızla kanat çırpmaya devam etti. Yorulmadan ,bıkmadan kanatçırptı. Kurtadam onu bir türlü bırakmıyordu. Sonunda ilgisini çeken başka bir yaratık oldu. Yerde dolaşan ufak kedicik Aphrodisia'nın hayatını kurtarmıştı. O an hemen kaçan Aphordisia'nın hareketiyle kendinden geçen kurtadam havaya bakıyordu. Sonunda asasını uzun parmkalarıyla tutan kız kurtadama uzattı. Kurtadam merakla asanın ucuna baktı. Aphrodisia bu merakı fırsat bilerek kimsenin bilmediği ' Sarculums Totailus ' büyüsünü söyledi. Kurtadam bir an geriledi. Sonunda hafif bir dönmeyle yere uzandı. Yerin en sıcak bölgesini bularak kıvrıldı. Kurtadam derin ve huzurlu bir uykuya dalıyordu. Aphrodisia hafif bir gülümsemeyle asasını bir kere daha salladı. Kurt havadan kalktı. Aphrodisia önce kurtadam arkada ilerideki büyük eve girdiler.
Miranda L. Ramora
Miranda L. Ramora

Ruh Hali : Banshee Alımları Bezgin10
Nereden : Helsinki

Seviye
RP Puanı:

Banshee Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Banshee Alımları   Banshee Alımları Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 11:05 am

Senamore Lotendaux kabul edildin.
    Aphrodisia Swensén kabul edildin.

*Profilinizdeki özel yetenek bölümüne, özelliğinizi ekleyin lütfen
    *15 gün içinde bana yeteneği aldığınızı gördüğünüze dair Pm atmazsanız, yeteneğiniz elinizden alınacaktır.

https://evapsie.yetkin-forum.com
Victoria Blade
St. Mungo Şifacısı
St. Mungo Şifacısı

Nereden : Diagon Yolu

Banshee Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Banshee Alımları   Banshee Alımları Icon_minitimeCuma Ara. 11, 2009 2:00 am

*Ad-Soyad.Victoria Blade
*Neden banshee olmak istiyorsunuz?Ben karanlık taraftan birisiyim ve Banshee'ler karanlığa daha yakınlar bu nedenle Banshee olmak istiyorum ve rp yapmamada baya faydası dokunacağından eminim.
*Kişisel özellikleriniz?Aklıma şuan birşey gelmiyor bu konuyla ilgili. bu nedenle ünlüm belirlendikten sonra yazacağım
*Rp geçmişin?1 ay oldu

Uyandım ve saate baktım,saat yediydi kahvaltımı yapmadan önce suyun kenarındaki evimin camından suyun manzarasını izledim.Daha sonra kahvaltımı yaptım ve ben zaten bir Banshee'ydim süpürgeye ihtiyaç duymadım bu nedenle ve kanatlarımı çırpıp şehirde uçmaya başladım.Bulutlara ulaşmıştım.Saçım kızıllığını koruyordu.Bu gün kardeşim Duccio ile görüşecektim ve bu nedenle aşağı indim ve kızıl saçlarımın rüzgarda dalgalanmasıyla rüzgarda yürümeye başladım.Herkes bana bakıyordu.Bense aldırmadım ve Blast Bar'a doğru yola çıktım elbette kanatlarımı gizliyordum.Aradan beş dakika geçmemiştiki kardeşim Duccio hemen geldi.Duccio:-Merhaba Viccy,nasılsın?Bende ''iyiyim'' anlamında başımı salladım ve:-Sen nasılsın?diye sordum.İyi olduğunu söyledi.Duccio bir kurt-adamdı ve üzgün görünüyordu neler olmuştuda üzgündü?Duccio'yu kim üzebilirdi?Duccio üzgün bakışalrla bana şöyle dedi:-''Biliyorsun.Ben bir kurt-adamım'',dedi ve bende tam o anda bu gece dolunay çıkacağını hatırladım.Duccio devam etti:-''Ve bu gece dolunay gecesi'',dedi.Duccio heryeri darmadağan edecekti ve bunu istemiyordu.Onu bu gece etkisiz hale getirmeleri gerekiyordu.Gece olmuştu.Camdan deniz manzarasını izliyordum ve benim saçımın geceleri sarılaştığını biliyordum fakat dolunay geceleri kahverengiye bürünüyordu.Kanatlarımda kahverengine bürünmüştü.Uçmaya başladım ve Duccio'nun çıldırdığını gördüm.Asamı Duccio'ya doğrulttum ve Crucio acı çektiren lanetini kuzenim Duccio'ya karşı kullandım.Bunu istememiştim ancak mecburen kullandım.O sırada şifacı olan arkadaşım Lisa'yı buraya çağırdım.Lisa bir beş on dakika sonra geldi ve ben evimdeydim Duccio kurt olarak acı çekiyordu ve yerde yatıyordu.Lisa geldiğinde beklemesini söyledim güneş hafiften görünür gibi olduğunda iyileştirmesini istedim ve Lisa bir büyü geveledi ve Duccio'yu iyileştirdi Duccio insan olarak yerdeydi onu uyandırdım ve evine gitmesine yardım ettim.Daha sonra zor bir gün yaşadığım için deniz manzarasının karşısında oturup yorgunluğumu atmaya çalıştım.
kısa ve biraz kötü oldu ama aklıma başka birşey gelmedi seçerseniz sevinirim.
Audrey E. Moreau
Biçim Değiştirme Profesörü ~ Hufflepuff B.S ~ Eğitim Müsteşarı
Biçim Değiştirme Profesörü ~ Hufflepuff B.S ~ Eğitim Müsteşarı
Audrey E. Moreau

Ruh Hali : Banshee Alımları Keyifs10
Nereden : Paris

Seviye
RP Puanı:

Banshee Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Banshee Alımları   Banshee Alımları Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 7:03 am

Victoria Blade, başvurunuz yeterli görülmemiş ve kabul edilmemiştir.

Banshee Alımları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vampir Alımları
» Animagus Alımları
» Çatalağız Alımları
» Metamorfmagus Alımları
» Kurtadam Alımları